Tazemě / 2 / Deník Ruměnovač

3. června 2016 v 23:36 | B. |  TAZEMĚ
2. Ruměnovač, 0123XYZ
Ztrácíme pojem o čase. Co je vůbec za den? A kolik je hodin?

5. Ruměnovač, 0123XYZ
Naše "hráčská horečka" nás již naštěstí opustila, ale musím se s vámi podělit o skvělou historku - s Karou a Tentym jsme hráli hru na Anakondu 003, já jsem byl hubenej vysokej a Tentambyl byl ten malej a tlustej. KaraFIAT se na chvíli stala zlodějkou diamantů, oděna od hlavy až k patě v růžovém oblečku s ocáskem, a nejméně celé dva dny jsme se na lodi bavili tím, že jsme Karu pronásledovali a stříleli po ní pistolemi s barevnými přísavkami, takže po takové době byla chudák Kara naprosto k nepoznání, jelikož její panenské tělo bylo pokryto tisícem malých přísavek. Oba, já ovšem s mnohem větším zaujetím pro Karu, jsme se pustili do jejich sundávání. K našemu překvapení zanechaly Kaře některé přísavky, zvláště ty přicucnuté na obličeji či jiných citlivých partiích (tím myslím pochopitelně šíji či vnitřní stranu paží) malé červené flíčky a při setkání se Snopem jsme ty cucflíčky zahrály do autu a svedli toto kožní onemocnění na otravu zkvašeným Špenátorem.

Nenudíme se tu.

6. Ruměnovač, 0123XYZ
Když jsem psal, že se nenudíme, lhal jsem. Je tu nuda, protože se nám ráčil pan Snop představit v celé své egoistické namyšlenosti. Jeho nudný monolog zkreslil mé představy o jeho vtipném nitru.


14. Ruměnovač, 0123XYZ
Zábava je opět v plném proudu. Konečně jsme se dostali do toho opravdového stavu bez tíže. Největší legrace byla, když Tentambyl zakopl o kličku u okýnka a rozlil si CacoLocu. On byl chvíli naštvaný, pak mu ale došlo, že CacoLocy je v mrazáku za tajnými dveřmi nejmíň dalších sto litrů. Potom jsme všichni tři létali po lodi a srkali kapičky Locy z prostoru. Já, Kara a Tentambyl si zábavu najít dokážeme - děláme přemety, po celé lodi hrajeme střílečky a jíst bez nožolžičky je tak skvělé! Nejhorší bylo udržet hrnec na varné ploše, ale po chvíli jsme zjistili, že po stisknutí jednoho knoflíku (byť omylem), se stane plocha magnetickou. Ale než jsme přišli na to, jak se v takové zdánlivě normální kuchyni vaří ve stavu bez tíže, létala kolem nás na plátky nakrájená mrkev, suchá voda v kapkách, sem tam kousky různé jiné zeleniny a především spousta nemagnetického kuchyňského náčiní.

­
15.Ruměnovač, 0123XYZ
Nechápu, co celé dny dělá Snop, když je jen zalezený u sebe a nikdo ho nikde nepotkává. Musí se strašně moc nudit. Včera večer mě napadlo ho jít navštívit. Zaklepal jsem na dveře, zaklepal jsem po druhé. Jeho dveře do pokoje byly jako jediné v celé lodi černé. Proč? Nevím. Zaklepal jsem znova. Nic. Zabušil jsem - nic. Nejmíň deset minut jsem strávil kopáním a mlácením do dveří, po prvních dvou minutách mě to dokonce začalo bavit a vybuchával jsem různé melodie písniček.

"O co vám sakra jde?" zařval na mě po delší době Snop. Odpověděl jsem mu velice slušně "Jsem tu sám. Netřeba používat množného čísla, pane."

Chvíli bylo ticho ale po další a delší chvíli se pootevřely dveře. Snop na mě vykoukl a za ním jsem viděl vznášet se nespočet různých papírů. Zelených, růžových a modrých menších obdélníčků. Zaradoval jsem se - on se tu nenudí! Pořádá věčírky! Procpal sem se i přes jeho kvílení a soptění do jeho pokoje. Tohle jsem ještě neviděl, po pokoji nelítaly obyčejné papírky, byly to peníze. Spousta peněz.

16. Ruměnovač, 0123XYZ
Tímto krokem mě Snop opět zklamal. Vyhodil mě z pokoje se slovy, ať mu já ani mí kamarádi nelezem do zadku - však já mu vlez jenom do pokoje, ne!?

17. Ruměnovač, 0123XYZ
Neustále trpím pocitem méněcennosti. Tentambyl na mě přenesl snad všechny frustrující pocity, které existují. Cítím tíseň, hněv, zlobu, nevyváženost, nevyrovnanost, osamělost, paniku, nepokoj a neklid. A právě teď se cítím jako naprostý šílenec zralý na odjezd na Zeblb do psychiatrické léčebny. Cožpak je možné, aby mě Tenty takhle nakazil?
Musím se vám ještě přiznat. Včera se mi moje Kusvola otřela o nohu, zamňoukala a koukla na mě těma svýma nádhernýma očima. V tu chvíli jsem se do ní zase zamiloval, intuitivně jsem ji pohladil, vyskočila mi na klín, spokojeně vrněla a usla. Né, vůbec mi to nepřišlo divné, že mi můj výplod choré mysli spí na klíně…

20. Ruměnovač, 0123XYZ
Domluvili jsme se s Karou a Tentym na pomstě pro Krále Ego Arogance. Každou chvilku mu posíláme do kajuty škvírou pod dveřmi natrhané papírky se vzkazy, tak nějak ve stylu: "Nebuď nepřítel!" "Musíme táhnout za jeden provaz!" "Buď s námi!" "Máme tě rádi, i když tě neznáme!" "Máme tě rádi i přes to, že nás nenávidíš!" a podobně. Mám takový dojem, že se mu miliony našich vzkazů právě teď vznáší po pokoji a Snop si v naprosté euforii přepočítává svůj peněžní obnos.

21. Ruměnovač, 0123XYZ
Je to syčák! Něčím si zacpal díru. Tu pod dveřmi, samozřejmě, abychom mu nemohli posílat srdceryvné vzkazy. Klesl u mě, už po několikáté. Nevím, na co si před námi hraje. Snaží se být za každou cenu tím největším originálem. Už abychom přistáli a šli si každý svou vlastní cestou. Pokud na nás ovšem na té slavné Tazemi nečeká nějaká sviňárna v podobě "Teď se všichni vydejte stejnou cestou, jako patra přátel a najděte si někde klidné místo a…" Nikdy! Spíš to vidím tak, že na Tazemi vystoupíme z lodi, nikdo tam nebude - nanejvýš nějaký praštěný naprogramovaný robot, a pošlou nás někam makat jakožto nově příchozí a zatím nevyčerpanou sílu. Už chci vidět Snopa jak bude dělat něco užitečného pro ostatní! Cha! Teď jsem se nad svou úvahou opravdu pobavil.

22. Ruměnovač, 0123XYZ
Snop ze své kobky neustále nevychází. Kara mu jednou dokázala strčit mezi dveřmi teplou večeři. Prý ani nepoděkoval. A ty plutony tam za ním lítaj pořád, povídala Kara. Je to neznaboh a hamoun - nemám ho rád - ale Kara se okolo něj hrozně moc točí. Myslím, že Snop ji přitahuje a to především po jeho finanční stránce. Za tolik peněz - to by bylo šatiček, botiček a sexy prádélka… Už zase smýšlím jako ženská! Inu, být ženská… to by Snop stál za hřích!

25. Ruměnovač, 0123XYZ
Na palubní desce naší lodi svítí mnohem víc světýlek, než jak to bývalo. Hledali jsme nějaký manuál, ale na místě řidiče jsme našli jen Příručku malých svišťů. Málem mě to rozplakalo ještě dřív, než Tentambyla. Ve chvíli kdy jsem já zamáčkl slzu, ozvalo se pode mnou hysterické fňukání a kvílení.

No, byla škoda, že v té příručce nebylo nic o tom, jak ovládat kosmický lodě.

27. Ruměnovač, 0123XYZ
Těch tlačítek přibývá, furt se nějaké rozsvěcují. Tenty a Kara napsali zpátky na Tenzemi, zda-li je to normální, nebo jestli se nám loď porouchala. Během pár sekund přišla odpověď: "Nebojte se, toto je normální, během pár dní přistanete." Taky se mohli rozepsat o trošičku, alespoň o malilinko víc. Ale co po takových lidech z Tenzemě chceš, ještě aby ti třeba napsali jak bude přistání probíhat, nějaký rizika, kdy a kde a proč a jak… To se nikdy nestane. I v Tenzeminách jsme měli stotisíce naprosto nezajímavých novinek z Galaxie, ale žádný článek, který by něco podrobně rozebral. Hold, u nás se šetří podrobnostmi.

Bůh ví, čím se bude šetřit na Tazemi.

30. Ruměnovač, 0123XYZ
Na řídící desce u pilota už není jediný světýlko, který by nesvítilo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 4. června 2016 v 8:15 | Reagovat

Ty kundo. Ještě jsi naživu?

2 B. B. | E-mail | Web | 4. června 2016 v 11:12 | Reagovat

[1]: Nemocnice jsou zlo.

3 Amit Amit | Web | 5. června 2016 v 22:01 | Reagovat

No jo, už žádný světýlko...no jo :D to je super! Vážně, moc hezky se to čte a u 16. Ruměnovače jsem dostala záchvat smíchu :D
Píšeš vtipně a ty jména jsou dokonalý, takže se budu těšit na další díl, až se k tomu dostatneš :)
God bless you,
(ty jsi v nemocnici? Pročpak? Asi jen nepozorně čtu hlavní stranu, ale úplně mi vypadává z hlavy, že bych to kdy věděla...)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama