Šálek čaje

19. ledna 2016 v 23:50 | B. |  POVÍDKY
Dám si šálek čaje. Každý normální člověk by si dal šálek normálního čaje. Přidal by do něj cukr. Dva cukry. Zamíchal jej lžičkou. Jednou, dvakrát. Usrkl - zjistil že je horký, a míchal by dál. Čekal by, až mu jeho čaj vychladne, v průběhu čekání by stále ochutnával. Pak by na čaj zapomněl a větší obsah šálku by musel dopít studený. Podle všeho jsem normální člověk.

Byla jsem.

Můj čaj je zrcadlový. Není čirý jako voda, není zabarvený jako čaj, nedá se pít. Je to zrcadlo. Je to magické zrcadlo, stejně jako zrcadlový čas zaosmminutpůljedenáctévečer. Čísla se zde odrážejí téměř stejně, jako já v mém čaji. Až na jednu maličkost. Čísla nemají oči.Já ve svém čaji pokaždé vidím další čaj. Dalšího člověka, co si nalévá čaj ráno, během dne, nebo večer, do svého oblíbeného hrnku. Ten člověk, respektive ti lidé, mají vždy srovnatelný výraz v obličeji. Jejich pohled mluví jasně. Těší se na svůj neobvyklý čaj, těší se na své zrcadlo, těší se, až se podívají na další lidi na celém světě, kteří si nalévají svůj neobvyklý čaj do svého oblíbeného hrnku a jejich pohled mluví jasně. Těší se.

Dám si čaj. Každý normální člověk by si dal šálek normálního čaje. Přidal by do něj cukr. Dva cukry. Zamíchal jej lžičkou. Jednou, dvakrát. Usrkl - zjistil že je horký, a míchal by dál. Čekal by, až mu jeho čaj vychladne, v průběhu čekání by stále ochutnával. Pak by na čaj zapomněl a větší obsah šálku by musel dopít studený.

Můj čaj je zrcadlový. Ale i já si do svého čaje smím dát cukr. Pokud si dám kostku cukru, v čaji budu mít dvě kostky cukru. Pokud přidám druhou kostku cukru, najednou budu mít čtyři kostky cukru dohromady. A to je - mezi námi - přeslazený čaj.

Můj čaj je zrcadlový. Vidím v něm ostatní lidi, kteří si v jakoukoli denní i večerní dobu nalévají svůj čaj. Někteří, nevyspělí zrcadlům, mají obyčejný čaj. Jiní mají ten zrcadlový. A můj mozek má tendenci vracet se k nedokončeným myšlenkám.

Vidím ho dvakrát. Zrcadlově.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama